sobota, 28 grudnia 2013

(W)INNA? - Ewa Farna

Wykonawca - Ewa Farna
Nazwa Albumu - (W)INNA?
Data Wydania - 22.10.213
Cena - 42.99 zł
Tracklista - 12 piosenek 

Ewa Farna to ulubienica polaków. Ma na koncie wydane 4 albumy i rzesze fanów w całym kraju. Na kolejny krążek musieliśmy poczekać 3 lata, a prace nad nim trwały rok. Jednak warto było czekać. Artystka po raz pierwszy jest autorką tekstów piosenek, które możemy usłyszeć na płycie.
Ten krążek powstawał ponad rok. Nigdy nie byłam tak wielką częścią, tego co możecie usłyszeć. Rozwijam się, już tyle nie pytam - szukam odpowiedzi. Każda nuta, każde słowo to mój świat. Zapraszam Was do niego, otwieram drzwi, poznajcie mnie. - tak o płycie mówi Ewa, a tekst jest w podziękowaniach w książeczce, (W)INNA? to nowa Ewa.
TRACKLISTA :
1. Znak
2. Tajna Misja
3. Ulubiona Rzecz
4. Przepraszam
5. Nie w Porę
6. Ktoś z Nami Kręci
7. Daj Mi Żyć
8. Z Napisami
9. Mamo!
10. Rutyna
11. Poradnik Dla Początkujących
12. Tu Bi Kontiniut
Płytę otwiera znany wszystkim ZNAK, jest to cudna piosenka. Choć na krążku jest to trochę inna wersja niż singiel promujący. Ale i tak da się słuchać :)
Potem lekka i przyjemna dla uszu TAJNA MISJA - wg. mnie jedna z lepszych piosenek na płycie. Muzyka do piosenki podczas pierwszego słuchania zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.
Kolejną piosenką jest ULUBIONA RZECZ. Drugi singiel promujący płytę. Świetna piosenka, przy której aż chce się tańczyć. Ewa dobra robota! :)
Czwartym utworem jest PRZEPRASZAM. Piosenka o wypadku Ewy, artystka zaskoczyła mnie, zazwyczaj miałem możliwość usłyszeć ją w energetycznych kawałkach, a ten choć spokojny jest wspaniały.
NIE W PORĘ w niczym nie odstaje od innych utworów. Spokojny kawałek na wyciszenie...
Intro KTOŚ Z NAMI KRECI zachwyci każdego. Nogi od razu rwą się do tańca. Ta płyta potwierdza, że EWA ma wielki talent.
DAJ MI ŻYĆ to popowy kawałek, który oprócz wspaniałego tekstu ma też extra melodię. Kolejna świetna piosenka na krążku.
Z NAPISAMI piosenka, którą uwielbiam. Mógłbym jej słuchać i słuchać - oczarowała mnie.
MAMO! piosenka dedykowana mamie Ewy. Piękna melodia, mama musi być z niej dumna.
RUTYNA jest kolejnym świetnym utworem na płycie - echo soulowego piano wpisane w formułę melodyjnego popu, to jest HIT.
PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH piosenka z charakterem. Słychać ciężką pracę artystki i jej zespołu w ten kawałek. Ewa rapuje - to brzmi świetnie.
TU BI KONTINIUT jedyny utwór z płyty, do którego nie mogę się przekonać. Tytuł wskazuje, że to nie koniec kariery Ewy, ale nie trafia do mnie...
(W)INNA? to napewno świetny krążek, który spodoba się fanom. Ewa zaznacza się w polskiej muzyce. Płyta, która zaskakuje nie tylko utworami, lecz okładką. Zdjęcia w środku tworzą aurę pamiętnika. Krążek jeden z lepszych w 2013 roku. BRAWO EWA! :)
MOJA OCENA 9/10

1 komentarz: