czwartek, 19 czerwca 2014

SHAKIRA - Shakira

Wykonawca - Shakira
Nazwa Albumu - SHAKIRA
Data Wydania - 21.03.2014
Cena - 42.99 zł
Wytwórnia - RCA
Tracklista - 12 utworów
Moja Ocena - 10/10


Nowy album Shakiry zatytułowany jest po prostu "Shakira". Jak zapowiada sama artystka - jest na nim trochę rocka, folku, reggae i muzyki tanecznej, ale przede wszystkim bezmiar serca, włożonego w jego nagrywanie. Zbiegło się ono z wieloma ważnymi momentami w życiu prywatnym Shakiry - m.in. narodzinami jej synka. Materiał na płycie ukazuje światową gwiazdę muzyki latino-pop ze wszystkimi jej niedoskonałościami, romantyczną i melodramatyczną, szaloną i wrażliwą - czyli taką, jaka naprawdę jest w życiu codziennym.
TRACKLISTA :
1. Can't Remember To Forget To You ft. Rihanna
2. Empire
3. You Don't Care About Me
4. Dare (La La La)
5. Cut Me Deep ft. Magic!
6. 23
7. The One Thing
8. Medicine ft. Blake Shelton
9. Spotlight
10. Broken Record
11. Nunca Me Acuerdo De Olvidarte
12. Loca Por Ti
 
  Album artystki można podzielić na dwie części - chill out i ogień. Piosenki są świetne, każda potrafi nas w sobie rozkochać. Nie spodziewałem się po Shakirze czegoś takiego, ale niewątpliwie było na co czekać :) Wątpliwości w talent artystki rozwiewa Dare (La La La) żywiołowa piosenki sprawia, że nogi same się rwą do tańca, jest po prostu wspaniała. Balansuje na granicy śpiewu i rapu - warto posłuchać. Kolejnym pociskiem jest Can't Remember To Forget To You, który artystka wykonuje wspólnie z Rihanną. Sukces gwarantowany, a piosenki zostawia posmak na kolejne, trzeba przyznać, że Shakira ma dar nagrywania świetnych kawałków. Spotlight i Empire to trochę ostrzejsze piosenki, lecz wkomponowane z resztą są świetne. Cut Me Deep ma wpływy reggae, to taki letni klimacik, jest git :D Na swoją uwagę zasługuje utwór The One Thing, który jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, nigdy bym nie spodziewał się po Shakirze czegoś takiego... Gitarowe You Don't Care About Me jest dobre na wyciszenie :) Broken Record  to najlepszy utwór z całego longplay'u. Piosenkarka nigdy nie straci swoich umiejętności tworzenia killerów. Medicine to spokojny kawałek contry wykonywany wspólnie z kolegą z plany THE VOICE Blakiem Sheltonem. Akustyczne 23 to kompozycja ukazująca na liryczną stronę piosenkarki. Piosenki numer 11 to hiszpańska wersja głośnego hitu Can't Remember To Forget To You tym razem bez koleżanki Rihanny. Hiszpańska Loca Por Ti też zasługuje na swoją uwagę.
Podsumowując na albumie nie brakuje ostrych killerów, jak i cichych ballad. Słuchając SHAKIRA można się pobawić i wypocząć, dla każdego coś dobrego :) Płyta jest świetne i pozostanie na długo w mojej pamięci, uważam, że każdy powinien się zapoznać z repertuarem piosenkarki. 
Ja za super teksty i wpadające w ucho dźwięki daje płycie 10, bo jest za co :)


1 komentarz:

  1. La La La to faktycznie porywająca piosenka. Mimo, że niezbyt słucham takiej muzyki, co już pewnie wiesz lub pamiętasz, bo dłuuuuuugo mnie tu nie było, to mogłabym do niej trochę potańczyć :)

    zapraszam na nową notkę!~
    http://modaprzemijastylpozostajex3.blogspot.com/2014/06/relcje-z-koncertow-lao-che-happysad.html

    OdpowiedzUsuń